nasveti

3 življenjske resnice

3 življenjske resnice

Gospod Walt Disney, ki je tako ali drugače ustvaril več kot 600 risank in filmov ter za svoj trud prejel kar 22 oskarjev, bi bil zdaj star že krepko čez 100 let. Čeprav njegov studio risanke pridno snema še danes, ko ga že od leta 1966 ni več med nami, imam občutek, da vendarle manjka tisti njegov čarobni dotik. Vse te moderne risanke, ki jih že nekaj let delajo tudi drugi, kjer je klasično animacijo v celoti nadomestila računalniška, ki so dovršene in popolne, se spomnim na Petra Pana, Ostržka, Pepelko, Malo morsko deklico, občudujem tisto igrivo preprostost, ki me še danes navda s posebno prijetnimi občutki. Mogoče se zdijo današnji generaciji nekoliko zastarele in nedodelane, meni pa se zdijo enkratne.

Pa si kdaj pomislil, da je v vsako zgodbo, ki jo je priredil za nas, vnesel nekaj življenjskih lekcij, ki naj bi se jih vsak izmed nas naučil? Povem ti, da ima vsak Disney-ev film ali risanka nauk, ki si ga velja zapomniti.

3 življenjske resnice

  1. Alica v čudežni deželi ali upoštevaj tudi svoj lasten nasvet

“Oh, daj no, to ti pa res ne bo pomagalo,” si je ostro dejala Alica čez nekaj časa. “Da mi pri priči nehaš!” Alica si je največkrat alice-in-wonderlanddajala prav koristne nasvete in včasih se je tako resno pokarala, da so se ji v očeh nabrale solze. Nekoč se je celo skušala potegniti za uho, ker je goljufala pri igri Človek, ne jezi se, saj je namreč rada igrala dve osebi hkrati. “A kaj mi pomaga, če si zdaj predstavljam dve osebi, saj me je komaj dovolj za eno.”
(odlomek iz knjige W. Disney ; Alica v čudežni deželi, MK)

Vsak se lahko od Alice kaj nauči. Kot na primer to, da je vedno lažje deliti nasvete kot jih upoštevati, pa čeprav so to naši lastni nasveti. In res je, da je nasvet včasih kar instinkt, tisti trenutni občutek, ki nam ga nekako narekuje naš razum. Njegova prvinska naloga je varovanje, zato je njegovo delovanje usmerjeno k prepoznavanju nevarnosti v okolju. Je izrazito previden in nezaupljiv. Po naravi je delaven in skrben, ustvarjalen in zvedav. Problem nastane, ko je treba temu instinktu slediti, oziroma ta konkretni nasvet upoštevati in izpeljati. Pot do uspeha leži predvsem v poslušanju samega sebe.
Poslušanju svojih misli.

Pomaga, če se vprašaš: “Kakšen nasvet bi dal v tem primeru svojemu najboljšemu prijatelju?” In potem temu preprosto slediš.

Nastja

Preberi še: Življenjska resnica št. 2 – Pepelka ali kako iz vsake situacije izvleči najbolje

 

Brca v r** ali deset motivacijskih zapovedi

Brca v r** ali deset motivacijskih zapovedi

  1. Nič ni nemogoče
  2. Verjemi vase
  3. Osredotoči se na svoj cilj
  4. Odloči se
  5. Obvladuj svoje živce
  6. Bodi prijazen do sebe
  7. Vsake krize je enkrat konec in tudi ta se bo končala
  8. Bodi realist
  9. Imej načrt
  10. Drži se pravil

Ne odpiraj vrat ljudem, ki nimajo poguma uresničiti svojih sanj. Naj te ne zavedejo z izjavami, da je to nemogoče. Sanjaj in pojdi za sanjami. Ne dovoli, da se te dotakne negativnost drugih. Bodi pozitivni naboj in izžarevaj srečo ter zadovoljstvo. Sam se odloči komu boš dovolil v svoje življenje in kdo je tisti, ki je vreden tvojega dragocenega časa. Ostani zvest sebi, svojim prepričanjem in načelom, bodi motiviran in discipliniran.

Preverjeno deluje!

Nastja

Kako prepoznati svoje največje talente

Kako prepoznati svoje največje talente

Vprašanje bralke:

Zanima me, kako prepoznati svoje največje talente?
Hkrati me tudi zanima, kako dovoliti okolici, da živijo svoje sanje, brez da se vmešavaš?

Odgovor:

Naše življenje poteka na tak način, da delamo stvari, ki jih moramo in ki jih rabimo. Hodimo v šolo, službo, ker se to pričakuje in se mora. Celo življenje gledamo na življenje, kot da se je potrebno boriti, kot da moramo biti veseli, da sploh preživimo. Ko gledaš na življenje z zaupanjem, da imamo vedno vsega dovolj in bo vedno lepo, imaš možnost in omogočiš prostor za ustvarjalnost. Ta pride iz svobode in miru.

Zamiži in si predstavljaj, kako bi si uredila življenje, če izgubiš službo in če se ti znatno znižajo prihodki. Dobro je, da pogledamo najslabši možni scenarij in vidimo, da bomo še vedno srečni.

Zamiži in si predstavljaj, kaj bi delala, če bi imela toliko denarja, da ga ne bi mogla v celem življenju porabiti. Zapiši si te stvari in jih začni delati že zdaj. To si ti.

Svoje talente najdemo tako, da se osvobodimo vsega, kar mi nismo. Prepustimo se življenju in verjamemo, da bomo vedno srečni. Počnemo preprosto to, kar smo, v čemer uživamo. Niti ne rabiš to na začetku vedeti, stopničko in po stopničko greš in vedno bolj se ti odpirajo stvari, v katerih vedno bolj uživaš. Na tej poti pridejo na plano vse tvoje sposobnosti in talenti, ker lahko zasvetiš, šele ko si dovoliš.

Drugi ljudje so nam ogledalo in ko boš sama zadovoljna s svojim ustvarjanjem in sanjami, se ne boš toliko vmešavala v druge.

Haris Omanović

Ste pred oviro, imate težave? Z nasveti vam pomagamo, kako jih preseči. 

Pišite nam na info@hisaradosti.com. 
V nekaj dneh objavimo članek z obširnim odgovorom na vaše vprašanje, s tem bomo pa pomagali še vsem drugim s podobnimi izzivi. Vnaprej se opravičujemo, če ne bomo mogli obširno odgovoriti vsem.

Na vprašanja odgovarja učitelj Theta healinga Haris Omanović

Začini z Ljubeznijo

Začini z Ljubeznijo

Smo, kar jemo, a nekaj je še pomembneje: sami vplivamo na to, kar jemo – od deske za rezanje, kuhinjskega lonca do mize in našega želodca. Predstavljaj si, da imaš veliko kuhinjo in vse začimbe, ki so na voljo. Od tebe pa je odvisno, kako jih boš uporabil/a. Zdravilne lastnosti hrane se spreminjajo z našo pripravo in mislimi, ki jih projiciramo vanjo. Med samo pripravo, hrana vsrka vase in se prepoji, tako s pozitivnimi kot negativnimi mislimi ter čustvi.

Pomisli na to kako močne zdravilne lastnosti ima hrana ali pijača, ki jo pripravimo za bolnega otroka, partnerja ali prijatelja. Čaj je le čaj, če ni pripravljen z namenom zdravljenja. In pozitivni nameni, ne negujejo le telesa, temveč tudi našo dušo.

Nasveti za kuhanje z ljubeznijo:

♥ Spremeni kuhinjo v udoben, sproščujoč prostor ter vanjo stopaj s pozitivnostjo. Okrasi jo s stvarmi, ki te bodo spominjale na ljubezen, mir, zadovoljstvo, veselje…
♥ Po želji lahko pred pripravo izrečeš ali zapoješ lasten blagoslov nad sestavinami in jim s tem vtisneš svoj pozitivni namen.
♥ Pripravo hrane jemlji kot eno vrsto meditacije: osredotočaj se na čiščenje, lupljenje, rezanje zelenjave, merjenje tekočin, mešanje začimb, dodajanje zelišč.
♥ Bodi navzoč ves čas v postopku kuhanja od začetka do konca tako, da posvečaš pozornost lepoti sestavin in čarobnosti, s katero se zlijejo in postanejo nekaj novega.

Pri prehranjevanju pa je pomembno:

♥ Hrano jemo le takrat, ko smo umirjeni.
♥ Vzamemo si čas in nikamor ne hitimo ter končamo, ko smo siti.
♥ Ne pozabimo tudi na to, da se prebava začne že v ustih in ne šele v želodcu. Dobro prežvečimo in uživamo – takšna meditacija je ena najkoristnejših meditacij za zdravje in notranjo srečo.

Pripravljeno jed začini s hvaležnostjo in ljubeznijo ter postrezi.

Dober tek

Otroku želim dati

Otroku želim dati

Pomladno popoldne je nekaj mamic zvabilo v bližjo kavarno, kjer so se pogovarjale o svojih otrocih. Kaj vse dobrega jim želijo v njihovem odraslem življenju.

Prva mama je rekla: “Svojemu otroku želim dati veliko denarja, da si bo lahko privoščil stvari, ki si jih sama nisem mogla. In seveda finančno neodvisnost.”

Druga mama je rekla: “Svojemu otroku želim podati veliko znanja, saj mu bo le zanje pomagalo v življenju. Učenje je rast in znanje se ključ do uspeha.”

Tretja mama je rekla: “Svojemu otroku bi želela dati najprijaznejše prijatelje tega sveta, s katerimi bi se družil do konca življenja. Nikdar mu ne bi bilo dolgčas.”

Četrta mama je rekla: “Svojemu otroku bi rada dala moč, da bi premagoval vsakdanje težave.”

Peta mama je rekla: “Svojemu otroku želim dati sočutje in prijaznost do sebe in ostalih ljudi, ki jih bo srečeval v svojem življenju, saj sočutje in prijaznost povezujeta ljudi med sabo.”

Šesta mama je rekla: “Želim, da bi moj otrok brez težav jadral skozi življenje in ob pravem času svojo barko zasidral v mirnih vodah duhovnosti.”

Sedma mama je rekla: “Svojemu otroku želim dati hvaležnost do vsega, kar je v vesolju ustvarjeno in mu je na razpolago dan za dnem, kajti hvaležnost je vibracija vseh dobrih stvari v življenju.”

Osma mama je rekla: “Svojemu otroku želim dati zdravje, da bo lahko z vsemi svojimi čuti zaznaval svet okrog sebe.”

Deveta mama je rekla: “Svojemu otroku želim dati ljubezen. Ljubezen je vse. Je odgovor na vsa vprašanja.”

Deseta mama je rekla: “Svojemu otroku želim dati vesele misli, ki ga bodo vodile do finančne neodvisnosti, znanja, pravih prijateljev, moči, sočutnosti in prijaznosti. Vesele in pozitivne misli ga bodo pripeljale do sprejemanja drugačnosti, hvaležnosti, zdravja in ljubezni. Veselje je namreč blaženo stanje in vesele misli so pot do veselja.”

Nastja

Prihajajoče delavnice